Sülüklü göl turu ve gezisi

>>> Güncelleme - 01/03/2016 -

sülüklü göl turu trekking

Sülüklü göl tur ve gezi organizasyonlarının gözde mekanlarındandır. İstanbul'a 3 saat mesafede olması, bozulmamış doğası, göl etrafındaki muhteşem doğa manzaraları nedeniyle trekking ve doğa gezisi meraklıları tarafından özellikle ilk bahar ve yaz döneminin uğrak yerlerindedir. Sülüklü göl turları ve sülüklü göl kamp organizasyonları bizim gibi bölgeyi yakından tanıyan ve orada yaşayan kişilerce yapıldığı taktirde çok daha farklı bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Bölgeden yayın yapan www.suluklugol.com site yöneticileri olarak ziyaretçilerimiz için yol tarifi ve yürüyüş parkuru önerisi yanında İstanbul-Gebze-Kocaeli-Sakarya güzergahından 15 er kişilik 9 adet minibüsle haftasonları için günübirlik tur organizasyonları da düzenliyoruz. Grup halinde veya bireysel olarak turlara katılmak için e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Sülüklü göl turunda sizleri neler bekliyor

sülüklü göl tavşansuyu trekkingSülüklü göl yürüyüş ve trekking için çok ideal bir ortama sahiptir. Yürüyüş için en ideal mevsim bahar olmakla birlikte manzara açısından değerlendirirsek sonbahar ayı da tercih edilebilir.Kış manzarası tabiki bambaşkadır. İstanbul'dan Sülüklü gölün 42 km yakınında bulunan Sakarya'nın Akyazı ilçesine kadar gayet rahat bir yolculukla otobandan gelinebiliyor,otobandan sonra yine asvalt duble yoldan 32 km sonra Sülüklü göl yol ayrımının başladığı Tavşansuyu köyüne geliyoruz. Burada size tarihi su değirmenleri ve şelaleleri gezdirip vücudunuz için huzur verici etkiye sahip negatif iyonlarla dolmanızı sağlıyoruz. Su değirmenlerindeki ziyaretin ardından 9km lik Tavşansuyu deresi boyunca muhteşem doğa manzarasını izleyerek yine aracınızdan inmeden Sülüklü göle varıyoruz. Yayla eteklerindeki Sülüklü göl'ün etrafı gezi ve yürüyüş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Göl kıyısında ve yakınındaki irili ufaklı diğer göllere yürüyüş imkanı bulunuyor.

trekking sülüklü göl

Trekking programımızda ise Tavşansuyu köyünde araçlarımızı bırakıyoruz ve 9 km lik mesafeyi yürüyerek çıkıyoruz. Zoru seven gruplar için Kavaklı göl istikametinden Göynük yaylalarına ve batı yönünde ilerleyerek Davlumbaz yaylasına geçerek yürüyüş parkurumuzu biraz daha zorlaştırmamız ve uzatmanız mümkün hatta Davlumbaz yaylasından da Dokurcun’a inerek Yürüyüşümüzü tamalayabiliyoruz. Bu durumda araçlarımız bizi almak için 3 km mesafedeki Dokurcun beldesine geliyor.

 

Sülüklü göl'de alabalık keyfi:

Sülüklü göle gelmişken alabalık yemeden dönmek olmaz. Gezi programımıza alabalık çiftliği ziyareti ve taze alabalık ile kaynak suda demlenmiş çay da dahil tabiki.


Hazırlayan İlhan Bozkurt

İlk yayın tarihi: 18/07/2013

Copyright ©