Sülüklü göl ve çevresinde gezilebilecek yer önerileri

>>> Güncelleme - 01/03/2016 - 0 Comments

sülüklü göl resimleri

Sülüklü göle' gelmişken şunları da yapmadan geriye dönmeyin:

Sülüklü göl' ve Tavşansuyu köyü yakınlarında bir çok gezilebilecek yer vardır. Başlıca gezi yerleri: Bolunun Göynük ve Mudurnu ilçeleri, Göynük'te bulunan Akşemsettin türbesi, Süleyman paşa cami ve Süleyman paşa hamamı, Göynük zafer kulesi, Göynük'te Sünnet gölü, Taşkesti'de Karamurat gölü ve Sarot termal kaplıcaları, Abant, Kartalkaya, Kocaeli Kartepe kayak merkezi, Bolu Yedigöller, Akkayalar, Gölcük,Aladağlar, Sakryanın Taraklı ilçesi ve Taraklı termal kaplıcaları.

 

Tavşansuyu

Sülüklü göle gelmişken Tavşansuyu köyü ve yol üzerindeki Tavşansuyu deresinin lezzetli alabalıklarından da doyasıya yiyin. Hava sıcaksa buz gibi Tavşansuyu deresine ayaklarınızı sokup suyun keyfini çıkartın ve alabalık çiftiklerinden sonraki bölgelerde suyundan için.

 

aladağlar kampAladağlar

Aladağlar Sülüklü göle yaklaşık 2 saat mesafedeki diğer bir gezi alanıdır. Kartalkaya, Dadiç, Kızık ve Sarıcaalan yaylaları ile çeşitli göletlerin yeraldığı bölge tam bir yayla cennetidir. Yayla gezisi yapmak isteyen ve bu yolculuğunu asfalt yoldan çıkmadan yapmayı tercih edenler için ideal bir mekandır. Seben ve Kıbrısçık ilçeleri de bu yayalara yakındır. Seben kaya veleri bu yayalalardan ortalama 40 dakika kadar sürmektedir.

 

 

gölcükGölcük

Sülüklü göle ortalama 100km mesafedeki bir diğer gezi yeri ise Gölcüktür. Gölcüğe Bolu merkezden ve asfalt yoldan 7km sonra ulaşılabilmektedir. Günü birlik gezileriniz için tercih edilebilir.

 

 

 

 

abant gölü Abant

Türkiye ve dünya çapında üne sahip Abant gölü Sülüklü göle sadece 1 saat mesafededir. Tavşansuyu köyünden 15km sonra ulaşacağınız Taşkesti beldesinden giden kestirme yoldan Abanta kolayca ulaşabilirsiniz. Abant gölünün nilüferleri ve abant alası göle has canlılardır. Nilüfer kolanyası alabilir, atarabalarıyla gölün etrafında gezebilirsiniz. Piknik için de ideal olan Abant 4 mevsim gezilebilecek yerler arasındadır.

 

kartalkaya ve kartepe kayak merkeziKartalkaya ve Kartepe kayak merkezleri

Kış sporlarını seven ya da yazın sıcaktan bunalanlar için Sülüklü göl yakınlarındaki Kartepe ve Kartalkaya kayak merkezleri tercih edilebilir. Kartepeye gitmek için Tavşansuyu köyünden Adapazarına 60km ve oradan da Kartepeye 40km yol gidilmesi gerekmektedir. sabah erken saatlerde çıkıp akşam dönüş yapılabilir.

 

 

İlk yayın tarihi: 25/11/2011